Orel Přelouč

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu
Orel Přelouč
www.orelprelouc.cz

Informace k nové sezóně 2019/20

Informace k nové sezóně 2019/20

Jako první vlaštovku k nové sezóně zde zveřejňujeme příspěvek do zářijového vydání přeloučského Roštu, ve kterém souhrně informujeme o nové sezóně.

Nová florbalová sezóna 2019/20 je již za rohem a tak ve florbalovém oddílu Orla Přelouč vrcholí přípravy na start nejenom tréninkových cyklů, ale i mistrovských zápasů v soutěžích organizovaných Českým florbalem. Protože pouhý trénink bez možnosti zahrát si "pořádný" zápas není dle našich zkušeností tak zajímavý a po čase i pravidelný, přihlásili jsme do mistrovských soutěží všechna družstva, která v oddílu můžeme aktuálně vytvořit.


Z toho důvodu do této sezóny vstoupí oddíl s 6 družstvy hrajícími různé soutěže. Čtenářům Roštu proto přinášíme v článku stručný přehled a dále pak několik zajímavých informací k soutěžím, kterými bude náš oddíl žít po celý příští školní rok. Na konci článku jsou pak informace pro nové zájemce o hru s děrovaným míčkem:


Muži A – Regionální liga mužů: 
Áčko mužů díky nervy drásajícímu závěru na jaře zachránilo účast v této nejvyšší regionální soutěži dvou propojených krajů – Pardubického a Královehradeckého. A protože čas se nedá zastavit ani ve florbale a někteří borci z dosud 2 mužských týmů našeho oddílu ukončili aktivní činnost a někteří se pak z města odstěhovali, rozhodl výkonný výbor oddílu o sloučení áčka i béčka do jednoho družstva a o jeho účasti v této pro diváka jistě atraktivní soutěži.
Za soupeře bude mít tento tým totiž družstva od Vrchlabí a Náchoda, přes Pardubice až po Jičín na západě a Orlicko-Třebovsko na východě. Domácí turnaje pak sehraje v městské hale v ulici Za Fontánou 13.10.2019 a 15.3.2020.  

  
Dorost - 3. liga dorostu (roč.nar. 2003-2004): 
Dorostenci  budou svádět v nové sezóně souboje s dalšími 6 celky z Pardubického kraje v této nejnižší regionální dorostenecké soutěži. Vesměs se jedná o různé týmy z Pardubic a Chrudimi, nejdál na dojezd pak bude turnaj v Poličce. 
V oddílu doufáme, že notně omlazený dorostenecký tým bude hrát vyrovnané zápasy a získá tak cenné zkušenosti do dalších sezón.
Domácí turnaje pak sehraje dorost v městské hale již 29.9.2019 a dále pak 1.3.2020.


Starší žáci – Liga starších žáků (roč.nar. 2005-2006): 
V kategorii starších žáků (mohou hrát a u nás i hrají děvčata) se v Pardubickém a Královéhradeckém osvědčil systém tzv. výkonnostních košů, mezi kterými se dle aktuálních výsledků po odehraném kole sestupuje a postupuje. 
Tento systém bude použit i v této sezóně a naše družstvo jej začne po loňských výsledcích v 5. koši. 
Konkrétní soupeři tedy dopředu na celý rok nejsou přesně známi, ale na turnajích by se postupně měli potkávat čím dál tím více výkonnostně vyrovnaná družstva, což slibuje jistě atraktivní a zajímavé souboje jak pro hráče a hráčky, tak i pro diváky.
 Doma se pak starší žáci a žákyně představí 20.10.2019, 8.12.2019 a 16.2.2020.


Mladší žáci – Pardubický přebor mladších žáků (roč.nar. 2007-2008): 
V této věkové kategorii mladších žáků (mohou hrát a často hrají i děvčata) jsme družstvo přihlásili do přeboru. Zápasy se hrají švýcarským systémem 3+1, což vede k mnohem většímu zapojení všech zúčastněných hráčů a hráček  do hry.  Zároveň se vůbec nepovedou žádné statistiky, takže hra by měla být pro kluky (a s nimi i hrající holky) mnohem větší zábavou bez ohledu na konečný výsledek. Mladší žáci a žákyně budou hrát doma v Přelouči turnaj na podzim 24.11.2019 a na jaře pak 1.3.2020.


Elévové – Pardubický přebor elévů (roč.nar. 2009-2010):
V této krajové soutěži elévů (mohou hrát a často hrají i děvčata) se naši elévové utkají z dalšími 7 týmy z Pardubic, Vysokého Mýta, Holic a Orlicka-Třebovska. Opět se bude hrát systémem 3+1 a bez evidence statistik, takže o atraktivitu zápasů pro zúčastněné hráče, hráčky a rodiče je postaráno. 
V Přelouči pak bude na podzim turnaj elévů 7.12.2019 a na jaře pak 25.4.2020.


Přípravka - Pardubická liga přípravek (roč.nar. 2011 a mladší):
Přípravku, která se během podzimu postupně tvoří z nově začínajících hráčů a hráček, pak budeme přihlašovat do ligy přípravek, která je celosezónně otevřená pro nová družstva z celého kraje.


Na závěr článku pak připomínáme všem dalším mladým zájemcům a zájemkyním o florbal, že i pro novou sezónu bude každý trénink v městské hale za Fontánou v září náborový, a to do všech mládežnických kategorií. Znamená to, že kdokoliv si může přijít na trénink zkusit potrénovat a zahrát, a to i bez výstroje (včetně zájemců o gólmana) - k dispozici je k zapůjčení příslušná florbalka či výbava pro gólmana.


Tréninky budou pravidelně s tímto rozpisem:
Přípravka až mladší žáci - v úterý a čtvrtek 16:00-17:30,
Starší žáci a dorost - v úterý a čtvrtek 17:30-19:00. 


Bližší informace pak získáte na telefonu 732 610 593, nebo na nástěnkách oddílu u Orlovny, u parku u Záložny, na Náměstí 17. listopadu či v městské sportovní hale.

 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 2540
Posledních 30 dnů: 36 | Posledních 7 dnů: 11 | Poslední den: 2

© 2020 Orel Přelouč | Všechna práva vyhrazena | kumstyr@atlas.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne