Orel Přelouč

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu
Orel Přelouč
www.orelprelouc.cz

Na začátku sezóny - pár informací z oddílu

Na začátku sezóny - pár informací z oddílu

Na začátku září se pravidelně rok co rok rozebíhá nová florbalová sezóna a v oddílu florbalu Orel Přelouč všichni doufáme, že ani v tomto mimořádném roce, poznamenaném pandemií „čínské chřipky“, tomu nebude jinak. Protože pouhý trénink bez možnosti zahrát si "pořádný" zápas není dle našich zkušeností tak zajímavý a po čase i pravidelný, přihlásili jsme do mistrovských soutěží sezóny 2020/21 všechna družstva, která v oddílu můžeme aktuálně vytvořit – u přípravek se pak uvidí dle vývoje situace.

Muži A – Regionální liga mužů:

Áčko mužů již několik let po sobě hraje v této pro diváka jistě atraktivní soutěži. Generační obměna družstva je v plném proudu a tak až první zápasy nám ukáží jeho skutečnou sílu a schopnosti.

Za soupeře bude mít tento tým totiž silná družstva od Vrchlabí a Náchoda, přes Pardubice a  Hradec až po Skuteč. Domácí turnaje pak pořádáme za účasti našich borců v městské hale v ulici Za Fontánou 11. října 2020 a 6. února 2021, oboje od 9 až do 17 hodin.   

Dorost - 3. liga dorostu (roč. nar. 2004-2005):

Dorostenci  se v nové sezóně 4x utkají s dalšími 6 celky z Pardubického kraje v této nejnižší regionální dorostenecké soutěži. Jedná se o celky z Poličky, Chrudimi, Lanškrouna, Litomyšli a dvou týmů z Pardubic. 

Domácí turnaje pak dorost pořádá v městské hale 1. listopadu 2020 a příští rok 6. března, oba za účasti všech celků od 9 až do 16 hodin.

Starší žáci – Liga starších žáků (roč. nar. 2006-2007):

V kategorii starších žáků (mohou hrát a u nás i hrají děvčata) se liga opět pořádá osvědčeným systémem tzv. výkonnostních košů, mezi kterými se dle aktuálních výsledků po odehraném kole sestupuje a postupuje. 

Naše družstvo začne na podzim po loňských výsledcích opět v 5. výkonnostním koši, zda se dokáže posunout o něco výše či ne (košů je celkem 7 a předloni jsme nakoukli dokonce na chvíli i do 2. koše) ukáže až skutečná forma týmu v podzimních měsících. 

Konkrétní soupeři tedy dopředu na celý rok nejsou přesně známi, ale na turnajích by se postupně měli potkávat čím dál tím více výkonnostně vyrovnaná družstva, což slibuje atraktivní a zajímavé souboje jak pro hráče a hráčky, tak i pro diváky.

 Doma se pak starší žáci a žákyně představí na celodenních turnajích od 9 do 16 hodin postupně  25. října, 20. prosince a 7. února 2021.

Mladší žáci – Pardubický přebor mladších žáků (roč. nar. 2008-2009):

Ve věkové kategorii mladších žáků (mohou hrát a často hrají i děvčata) jsme družstvo přihlásili do přeboru. Zápasy se zde totiž hrají systémem 3+1 (a tedy nikoliv běžným systémem 5+1 na velkém hřišti), což vede k mnohem většímu zapojení všech zúčastněných hráčů a hráček  do hry.  

Zároveň se vůbec nevedou žádné statistiky, takže hra by měla být pro děcka mnohem větší zábavou bez ohledu na konečný výsledek. Mladší žáci a žákyně se pak doma předvedou na turnaji nejprve na podzim 21. listopadu od 9 do 13 hodin a na jaře pak 20. března od 10 do 14 hodin.

Elévové – Pardubický přebor elévů (roč. nar. 2010-2011):

V této krajové soutěži elévů (hrají v hojném počtu i děvčata) se naše holky a kluci utkají z dalšími 7 týmy z Pardubic, Jablonného, Holic, Orlicka-Třebovska, Litomyšli a Svitav. Opět se bude hrát systémem 3+1 a bez evidence statistik, takže o atraktivitu zápasů pro zúčastněné hráče, hráčky a rodiče je postaráno. V Přelouči pak bude na podzim turnaj elévů 29. listopadu, na jaře pak 28. března, vždy od 10 do 14 hodin.

Přípravka - Pardubická liga přípravek (roč. nar. 2012 a mladší):

Přípravku, která se během podzimu postupně tvoří z nově začínajících hráčů a hráček, které si chodí zahrát a zatrénovat florbálek, pak budeme přihlašovat do jednotlivých jednorázových turnajů dle momentálního vývoje.

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 3153
Posledních 30 dnů: 57 | Posledních 7 dnů: 13 | Poslední den: 0

© 2021 Orel Přelouč | Všechna práva vyhrazena | kumstyr@atlas.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne